Kliniğimizde kesinlikle ötenazi uygulaması gerçekleştirilmemektedir.
Sadece estetik amaçlı hiçbir operasyona yer verilmemektedir.

 • Cerrahi

   Hiçbir hayvan sever her şeyden çok sevdiği dostunun ameliyat masasına yatmasını istemeyecektir. Ancak gerekli olduğunda bizler dostlarınızın yanında olacaktır. Kliniğimizde tüm batın, kısırlaştırma operasyonları , deri ve derin tümör operasyonları, göz operasyonları, extremite operasyonları, ortopetik operasyonlar başarılı ve rutin olarak yapılmaktadır. Ayrıca gerektiğinde uzmanlık isteyen özel operasyonlar için uzmanlarından her türlü destek alarak operasyonları ameliyathanemizde yapmaktayız.

 • Dahiliye

   Kliniğimizde modern veteriner tıbbın gelişmiş teknolojik ekipman ve cihazları eşliğinde dostlarımıza en kısa sürede güvenilir teşhis ve doğru tedavi uygulamak birinci önceliğimizdir. Bu amaçla klinik bünyemizde dünyada seçkin veteriner hekimlerin kullandığı IDEXX biyokimya cihazı ve MINDRAY BC3200 hemogram cihazı kullanmaktayız. Gerçekleştirilen analizler sonucunda hastalarımızın karaciğer, böbrek, kalp gibi hayati organların durumu, gastrointestinal, endokrin (hormon) sistemleri rahatsızlıkları güvenilir bir şekilde teşhis edilebilmekteyiz.

 • Koruyucu Hekimlik

   Kliniğimizde, koruyucu hekimlik hizmetleri kapsamında aşılama, siz pet dostlarını bilinçlendirme, muayene ve rutin kontroller özenle yerine getirilmektedir.

   

 • Dermatoloji

   Deri hastalıklarına hekimliğimiz de çok sık rastlanmakta ve büyük önem taşımaktadır. Deri hastalıklarının çok çeşitli nedenleri olup birbiri ile karışır. Bu nedenle ayırıcı tanıda testlerin önemi büyüktür. Alınan deri biyopsilerin den patolojik incelemeleri, derin deri kazıntıları ve numunelerinden mikroskobik muayeneler ile mantar ve bakteriyolojik ekimler yapılarak teşhis konmaktadır.

 • Yoğun Bakım

   Küçük köpek ve kedi yoğun bakım ünitemiz ile oksijen destek ünitemiz hizmete girmiştir .

 • Laboratuvar

   Hemogram: Tam kan sayımı, enfeksiyöz hastalıklar, anemi(kansızlık), pıhtılaşma problemleri ve kan hastalıkları başta olmak üzere birçok hastalığın tanısı ve hastaların genel durumunun takibi için çok önemli bir testtir.

 • Aşı Takvimi

   Tüm hastalarının aşılama ve paraziter mücadele programları bilgisayar programımıza kaydedilir ve bu program tarafından takip edilir. Hasta sahiplerimiz kedi ve köpeklerinin aşılama programları karnelerine işlenerek bilgilendirilir ve randevular zamanı geldiğinde tekrar kısa mesajla hasta sahiplerimize hatırlatılır. Aşılama ve paraziter mücadele programları tamamen hastaya özel olarak kedinizin ya da köpeğinizin yaşam ortamına ve bu ortamın taşıdığı risk faktörlerine göre belirlenir. Böylece hem dostlarınız hem de sizler için en güvenli ve en ekonomik koruyucu hekimlik uygulaması gerçekleştirilmiş olur.

 • Check-up

   Günümüz modern hekimliğinde hastalıkların ortaya çıkmasını beklemek ve tedavi etmek yerine, hastalıkları henüz klinik belirti vermeden tespit etmek ve canlıda herhangi bir bozukluk oluşmada önlemek amaçlanmaktadır.Check-uplar sayesinde canlının hayatını tehdit edecek ve/veya yaşam kalitesini olumsuz etkileyecek pek çok patolojik oluşum henüz hastalık aşamasına gelmeden (klinik belirti vermeden) anlaşılmakta ve önlem alınabilmektedir.

 • Mikroçip Uygulama

   Küçük dostunuz ailenizin önemli bir üyesidir. Her yıl birçok evcil hayvan çalınmakta veya kaybolmaktadır. Küçük dostunuzun kaybolmasını ve çalınmasını önlemek için en gelişmiş kimliklendirme sistemi olan mikroçipi düşünmelisiniz.Yurt dışı çıkışlarda kan testi ile beraber zorunlu uygulamadır.Mikroçip uygulaması kedinizin ve köpeğinizin kimlik numarasının benzersizliğini garanti altına alacaktır.

 • Diş Bakım ve Tedavi

   Tartar veya plak diş üzerine yerleşmiş kireçlenme olarak tanımlanabilir. Standart diş fırçalama yöntemleri ya da çalkalamak tartarların ortadan kalkmasında tek başına yeterli değildir. Tartar diş üzerindeki plakların sürekliliği sonucu oluşur.Diş eti iltihabı (Gingivit) direkt olarak tartar sebebiyle oluşmaz. Fakat diş üzerindeki pürüzlü yüzey bakteriler için ideal zemin hazırlar. Acı verici,tehlikeli ve kötü görüntüsünün ötesinde sağlıksızdır. Diş eti iltihabıyla birlikte dostlarımız acı çekebilir ve sonunda yemek yemeyi durdurabilir. Sonuç olarak tek tek dişlerini ya da muhtemel durumlarda tüm dişlerini diş eti iltihabı sonucu kaybedebilir. Diş eti tedavisi yapılması şarttır.

 • Doğum

    Kliniğimiz Doğum süresince ultrason kontrolünde annenin ve yavruların da gelişimi takip edilir. Sezaryen operasyonları, doğuma yardım ve diğer tüm jinekolojik müdahaleler uygulanmaktadır.

   

 • Psikolojik Danışmanlık

   Petinizin doğdukları andan yaşamlarının sonuna kadar sizinle evde ve sosyal hayatta mutlu bir hayat geçirmesi için, korku, saldırganlık, eşya kemirme, yeme bozuklukları, tuvalet düzeni bozuklukları, evde yalnız kalma sorunları, ev ortamına uygun davranışların olmayışı ve oluşabilecek tüm sorunlarınız için sizlere destek oluruz.

Copyright © 2018 - biVeteriner Veteriner Klinik Programı